Izotoniczna woda morska z glicerolem, spray do nosa

SKU: PL: ENT01 Kategoria:
Forma

Spray

Status

Wyrób medyczny

Opis

Opis

Opis:

Izotoniczna woda morska to dobry wybór dla osób, które chcą systematycznie dbać o swój nos i zatoki. Do tradycyjnej izotonicznej wody morskiej został dodany glicerol, który dzięki swojej konsystencji dłużej pozostaje na błonie śluzowej nosa. Dzięki niemu sól morska ma  dłuższe działanie. Dodatkowo zapobiega kapaniu roztworu z nosa. Dzięki codziennej higienie nosa, w łatwy sposób można zadbać o odpowiednie oczyszczenie i nawilżenie błon śluzowych nosa.

Wskazania:

  • Codzienna higiena i oczyszczanie nosa.
  • Pomocniczo w czasie nieżytu nosa, zapalenia zatok oraz kataru siennego.
  • Pomocniczo po zabiegach laryngologicznych.
  • W sytuacjach powracającej suchości śluzówki nosa.

Substancje aktywne:

Sól zawarta w wodzie morskiej Gulf Stream Sea Water ® – rozrzedza gęstą wydzielinę i przynosi ulgę śluzówce np. w czasie przeziębienia, wypłukuje z nosa kurz i alergeny oraz ułatwia swobodne oddychanie. Oczyszcza jamę nosową, nawilża, zapewnia odpowiednie środowisko błon śluzowych.

Glicerol – dzięki obecności glicerolu produkt jest bardziej lepki niż tradycyjne wody morskie. Skuteczniej i dłużej pozostaje na błonie śluzowej w miejscu rozpylenia, przez co zapobiega kłopotliwemu kapaniu z nosa oraz umożliwia dłuższy kontakt soli morskiej ze śluzówką nosa. W przypadku przedostania się roztworu do gardła pozostawia przyjemny, lekko słodki smak.

Przeznaczenie produktu: niemowlęta od 6 miesiąca życia, dzieci i dorośli.

Opakowanie: butelka plastikowa 30 ml z atomizerem.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje

Forma

Spray

Status

Wyrób medyczny