Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  ONCOMED ® – jak wyroby medyczne pomagają pacjentom onkologicznym

ONCOMED ® – jak wyroby medyczne pomagają pacjentom onkologicznym


Co roku 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. To czas w którym z wyjątkową  uważnością przyglądamy się i wspieramy pacjentów onkologicznych. A tych jest niestety coraz więcej. Przedstawiamy pierwszą na rynku Unii Europejskiej gotową linię specjalistycznych wyrobów medycznych i kosmetyków OncoMed ® do stosowania zewnętrznego przeznaczoną dla pacjentów onkologicznych, których skóra i błony śluzowe wymagają szczególnej opieki. Produkty są dostępne w formule private label oraz sprzedawane obecnie m.in. w Polsce, Egipcie, Rumunii i Maroku. W Polsce dzięki statusowi wyrobów medycznych mogą być refundowane dla pacjentów.

Nowotwory w Polsce i na świecie

Nowotwory są drugą przyczyną zgonów na świecie. Tylko w 2019 roku w Polsce odnotowano ponad 171 tys. przypadków nowotworów, z czego ponad połowa zakończyła się śmiercią.

Wśród najczęstszych czynników ryzyka rozwoju nowotworów wymienia się: wiek, nieodpowiednia dieta, uwarunkowania genetyczne, nadmierne spożycie alkoholi, otyłość, promieniowanie UV oraz palenie papierosów.

Według raportu WHO najczęściej spotykany wśród pacjentów onkologicznych jest rak płuc oraz piersi, z czego ten pierwszy charakteryzuje się znacznie wyższym poziomem umieralności.

Prognozy opracowane przez European Cancer Information System (ECIS) na zlecenie Komisji Europejskiej nie są zbyt optymistyczne – w 2029 roku już co 4 Polak może chorować na nowotwór.

JAK WYROBY MEDYCZNE ONCOMED ® POMAGAJĄ PACJENTOM ONKOLOGICZNYM

Podstawową formą leczenia zmian nowotworowych, oprócz metody chirurgicznej, jest chemioterapia i radioterapia. Metody te niosą ze sobą ryzyko powikłań oraz efektów obocznych np. zmiany skórne, rumieniowo – złuszczające, przebarwienia i suchość skóry, syndrom ręka – stopa, uszkodzenie gruczołów łojowych i potowych, suchość błon śluzowych, itp.

Niekiedy objawy te są odczuwalne w takim stopniu, że zmuszają pacjentów do czasowego zaprzestania leczenia. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona i pielęgnacja skóry podczas terapii.

Wyroby medyczne farmaceutyczne wspierają pacjenta w walce ze skutkami ubocznymi terapii oraz pomagają w powrocie codziennego życia. Aby zapewnić pacjentowi kompleksową opiekę i szybki powrót do normalnego życia warto wprowadzić do codziennego stosowania specjalistyczne preparaty o właściwościach ochronnych i pielęgnujących, które kompleksowo zadbają o skórę o wyjątkowych potrzebach.

Specjalistyczna linia 9 produktów do stosowania zewnętrznego OncoMed ®

Linia OncoMed® została stworzona we współpracy z lekarzami onkologami z myślą o szczególnych potrzebach skóry pacjentów leczonych onkologicznie.

W skład linii wchodzą wyroby medyczne i kosmetyki.

Na ratunek skórze – różne formy i działania

Krem łagodzący przebieg syndromu ręka – stopa to bestseller linii OncoMed ®.

Zespół ręka – stopa jest skutkiem ubocznym chemioterapii, obserwowanym po wielu stosowanych obecnie chemioterapeutykach. Jego objawami mogą być: uczucie mrowienia, pieczenia, drętwienia w obrębie stóp i dłoni, może wystąpić rumień skóry oraz postępujący ból. Skóra staje się nadmiernie zrogowaciała, pogrubiona i łuszcząca, na skutek czego może dochodzić do powstawania pęknięć i pęcherzy. Krem łagodzący przebieg syndromu ręka – stopa zawiera w swoim składzie mocznik, który intensywnie nawilża i zmiękcza podrażnioną skórę. Jego bogata formuła zawiera również naturalne substancje takie jak kompleks 5 olei Omega Plus, masło Shea, proteiny jedwabiu i kompleks ekstraktów roślinnych Syricalm™. Dzięki tym składnikom dochodzi do odbudowy bariery skórno – naskórkowej, która chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Spray na skórę po radioterapii i Żel na skórę po radioterapii to wyroby medyczne przeznaczone do stosowania na skórę poddaną napromieniowaniu (radioterapii), która po tym zabiegu może posiadać uszkodzoną barierę skórno – naskórkową. Specjalna formuła sprayu zawiera liczne substancje nawilżające, natłuszczające i ochronne takie jak arginina, gliceryna, hialuronian sodu, prebiotyk Biolin P oraz wyjątkowy składnik Syricalm™ o działaniu przeciwświądowym i łagodzącym.

Skóra poddana leczeniu onkologicznemu jest wyjątkowo narażona na działanie promieni UV. Pacjenci onkologiczni nawet po terapii są w grupie szczególnego ryzyka powstawania nowotworów skóry, dlatego powinni chronić ją przed szkodliwym działaniem słońca. OncoMed® krem ochronny do twarzy i ciała SPF 50+ (wodoodporny) to kosmetyk z filtrami zapewniającymi wysoką i skuteczną ochronę. Dzięki formule bogatej w składniki nawilżające i zmiękczające (SyriCalm™) produkt zmniejsza również uczucie suchej i napiętej skóry oraz pieczenia.

W skład linii OncoMed® wchodzi również balsam do ust (w dwóch wersjach smakowych). Dzięki doskonale dobranym składnikom (lanolina, OmegaPlus, wit. E, olej z nasion bawełny) intensywnie nawilża delikatną skórę ust oraz zapobiega jej wysuszaniu oraz pękaniu.

Suchość błon śluzowych

Jednym z następstw leczenia onkologicznego może być kserostomia, zwana potocznie suchością jamy ustnej. Obejmuje zespół objawów wynikających z zaniku serekcji śliny ze ślinianek, co objawia się niewystarczającym poziomem nawilżenia jamy ustnej, zaburzeniem smaku, trudnościami w mowie i przełykaniu, uczucie swędzenia i pieczenia. OncoMed ® żel powlekający do jamy ustnej to nowy wyrób medyczny, który (dzięki Musocave SG) powleka i ochrania błonę śluzową jamy ustnej utrzymując jej odpowiedni poziom nawilżenia. Zmniejsza uczucie suchości, poprawia komfort w ciągu dnia i nocy.

Również błony śluzowe pochwy narażone są na niepożądane działania leczenia onkologicznego. Wiele pacjentek odczuwa objawy takie jak suchość, atrofia, uczucie swędzenia, pieczenia, napięcia tkanek, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Na te objawy polecamy bestseller Gofarm – Żel dopochwowy (WH01), który dzięki formule bogatej w kwas hialuronowy i kwas mlekowy wiąże się z wydzieliną błon śluzowych pochwy tworząc na ich powierzchni żelową powłokę ochronną oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Produkt dostępny w dwóch rodzajach opakowań z dodatkowym aplikatorem i w formie dyskretnych ampułek.

Rzęsy i brwi

Częstym efektem ubocznym stosowania chemioterapii jest wyjątkowe osłabienie lub utrata rzęs i brwi.  Aby pomóc pacjentom w tym problemie stworzyliśmy 2 nowe produkty: Serum do brwi i rzęs i Serum na porost rzęs z bimatoprostem.

Produkty wzmacniają rzęsy i brwi, przyspieszają ich wzrost oraz zapobiegają ich wypadaniu. Serum do brwi i rzęs zawiera keratynę, która jest strukturalnym białkiem włosów oraz substancję Widelash™, która wspiera zakotwiczenie włosów. Serum na porost rzęs zawiera bimatoprost, który działa poprzez przedłużenie fazy aktywnego wzrostu włosów, dzięki czemu stają się one gęstsze i mocniejsze.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do swojego portfolio?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content