Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  ONCOMED® – linia 9 specjalistycznych produktów dla pacjentów onkologicznych (wyroby medyczne i kosmetyki)

ONCOMED® – linia 9 specjalistycznych produktów dla pacjentów onkologicznych (wyroby medyczne i kosmetyki)


Chemioterapia oraz radioterapia to najpopularniejsze metody leczenia nowotworów, które dają szansę na powrót pacjentów do zdrowia, jednak niosą ze sobą szereg skutków ubocznych. Dodatkowo utrudniają codzienne funkcjonowanie, a niekiedy stają się przeszkodą do dalszej terapii. Aby wesprzeć pacjentów w tych codziennych dolegliwościach stworzyliśmy specjalistyczną linię OncoMed ®, w której skład wchodzi 9 wyrobów medycznych i kosmetyków do stosowania zewnętrznego. Wszystkie są dostępne w formule private label i już niebawem mogą stać się częścią Twojej oferty produktowej. W Polsce, dzięki statusowi wyrobów medycznych, mogą być refundowane dla pacjentów.

Efekty uboczne terapii onkologicznej

Luty to miesiąc świadomości na temat walki z nowotworem (4 luty – Dzień Walki z Rakiem). To czas, w którym szczególnie przyglądamy się życiu pacjentów onkologicznych, których liczba przybywa z roku na rok. Na szczęście wiedza na temat profilaktyki oraz leczenia wzrasta i wiele przypadków nowotworów wykrywana jest na wczesnym etapie choroby, dzięki czemu szansa na powrót do zdrowia jest znacznie większa. Wiemy również, że choroba i jej leczenie nie są jedynym powodem dyskomfortu pacjentów. Podstawową formą leczenia zmian nowotworowych, oprócz metody chirurgicznej, jest chemioterapia i radioterapia. Są to metody niezwykle skuteczne, ale niosą ze sobą ryzyko powikłań oraz efektów obocznych np. zmiany skórne, rumieniowo – złuszczające, przebarwienia i suchość skóry, syndrom ręka – stopa, uszkodzenie gruczołów łojowych i potowych, suchość błon śluzowych, itp.

Niekiedy efekty uboczne są odczuwalne w takim stopniu, że zmuszają pacjentów do czasowego zaprzestania leczenia. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona i pielęgnacja skóry podczas terapii.

SPECJALISTYCZNA LINIA ONCOMED ® – ULGA, UKOJENIE I NAWILŻENIE

Linia OncoMed® to pierwsza tak kompleksowa linia wyrobów medycznych i kosmetyków farmaceutycznych w UE. Została stworzona na miarę potrzeb pacjentów onkologicznych we współpracy z lekarzami. To gotowe produkty do stosowania zewnętrznego, na skórę i błony śluzowe, o wyjątkowym działaniu przynoszącym ulgę i ukojenie w dolegliwościach będących efektem leczenia onkologicznego.

Wspierają pacjenta w walce ze skutkami ubocznymi terapii oraz pomagają w powrocie codziennego życia.

W skład linii wchodzą wyroby medyczne i kosmetyki.

Na ratunek skórze – różne formy i działania

Krem łagodzący przebieg syndromu ręka – stopa to bestseller linii OncoMed ®.

Zespół ręka – stopa jest skutkiem ubocznym chemioterapii, obserwowanym po wielu stosowanych obecnie chemioterapeutykach. Jego objawami mogą być: uczucie mrowienia, pieczenia, drętwienia w obrębie stóp i dłoni, może wystąpić rumień skóry oraz postępujący ból. Skóra staje się nadmiernie zrogowaciała, pogrubiona i łuszcząca, na skutek czego może dochodzić do powstawania pęknięć i pęcherzy. Krem łagodzący przebieg syndromu ręka – stopa zawiera w swoim składzie mocznik, który intensywnie nawilża i zmiękcza podrażnioną skórę. Jego bogata formuła zawiera również naturalne substancje takie jak kompleks 5 olei Omega Plus, masło Shea, proteiny jedwabiu i kompleks ekstraktów roślinnych Syricalm™. Dzięki tym składnikom dochodzi do odbudowy bariery skórno – naskórkowej, która chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Spray na skórę po radioterapii i Żel na skórę po radioterapii to wyroby medyczne przeznaczone do stosowania na skórę poddaną napromieniowaniu (radioterapii), która po tym zabiegu może posiadać uszkodzoną barierę skórno – naskórkową. Specjalna formuła sprayu zawiera liczne substancje nawilżające, natłuszczające i ochronne takie jak arginina, gliceryna, hialuronian sodu, prebiotyk Biolin P oraz wyjątkowy składnik Syricalm™ o działaniu przeciwświądowym i łagodzącym.

Skóra poddana leczeniu onkologicznemu jest wyjątkowo narażona na działanie promieni UV. Pacjenci onkologiczni nawet po terapii są w grupie szczególnego ryzyka powstawania nowotworów skóry, dlatego powinni chronić ją przed szkodliwym działaniem słońca. OncoMed® krem ochronny do twarzy i ciała SPF 50+ (wodoodporny) to kosmetyk z filtrami zapewniającymi wysoką i skuteczną ochronę. Dzięki formule bogatej w składniki nawilżające i zmiękczające (SyriCalm™) produkt zmniejsza również uczucie suchej i napiętej skóry oraz pieczenia.

W skład linii OncoMed® wchodzi również balsam do ust (w dwóch wersjach smakowych). Dzięki doskonale dobranym składnikom (lanolina, OmegaPlus, wit. E, olej z nasion bawełny) intensywnie nawilża delikatną skórę ust oraz zapobiega jej wysuszaniu oraz pękaniu.

Suchość błon śluzowych

Jednym z następstw leczenia onkologicznego może być kserostomia, zwana potocznie suchością jamy ustnej. Obejmuje zespół objawów wynikających z zaniku serekcji śliny ze ślinianek, co objawia się niewystarczającym poziomem nawilżenia jamy ustnej, zaburzeniem smaku, trudnościami w mowie i przełykaniu, uczucie swędzenia i pieczenia. OncoMed ® żel powlekający do jamy ustnej to nowy wyrób medyczny, który (dzięki Musocave SG) powleka i ochrania błonę śluzową jamy ustnej utrzymując jej odpowiedni poziom nawilżenia. Zmniejsza uczucie suchości, poprawia komfort w ciągu dnia i nocy.

Również błony śluzowe pochwy narażone są na niepożądane działania leczenia onkologicznego. Wiele pacjentek odczuwa objawy takie jak suchość, atrofia, uczucie swędzenia, pieczenia, napięcia tkanek, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Na te objawy polecamy bestseller Gofarm – Żel dopochwowy (WH01), który dzięki formule bogatej w kwas hialuronowy i kwas mlekowy wiąże się z wydzieliną błon śluzowych pochwy tworząc na ich powierzchni żelową powłokę ochronną oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Produkt dostępny w dwóch rodzajach opakowań z dodatkowym aplikatorem i w formie dyskretnych ampułek.

Rzęsy i brwi

Częstym efektem ubocznym stosowania chemioterapii jest wyjątkowe osłabienie lub utrata rzęs i brwi.  Aby pomóc pacjentom w tym problemie stworzyliśmy 2 nowe produkty: Serum do brwi i rzęs i Serum na porost rzęs z bimatoprostem.

Produkty wzmacniają rzęsy i brwi, przyspieszają ich wzrost oraz zapobiegają ich wypadaniu. Serum do brwi i rzęs zawiera keratynę, która jest strukturalnym białkiem włosów oraz substancję Widelash™, która wspiera zakotwiczenie włosów. Serum na porost rzęs zawiera bimatoprost, który działa poprzez przedłużenie fazy aktywnego wzrostu włosów, dzięki czemu stają się one gęstsze i mocniejsze.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do swojego portfolio?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content