Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  DiabetiHelp® z chitozanem – ulga dla skóry diabetyków

DiabetiHelp® z chitozanem – ulga dla skóry diabetyków


Cukrzyca to choroba metaboliczna, która ma negatywny wpływ na cały organizm. Coraz szybsze tempo życia, stres, brak ruchu oraz niewłaściwa dieta sprawiają, że diabetyków jest coraz więcej. Jak podaje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków cukrzyca jest jednym z najczęstszych zaburzeń metabolicznych w krajach rozwiniętych. A należy pamiętać, że są to tylko przypadki rozpoznane przez lekarza, a wiele osób żyje z cukrzycą jeszcze o tym nie wiedząc.

Na skutek wahań glikemii w organizmie oraz problemów z krążeniem skóra diabetyków, a szczególnie skóra kończyn (syndrom stopy cukrzycowej) wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Z troski o poprawienie komfortu w codziennym życiu diabetyków powstała linia kosmetyków farmaceutycznych DiabetiHelp®.

To 4 produkty o wyjątkowym składzie i zbawiennym dla diabetyków właściwościach.

W skład linii wchodzą:

DiabetiHelp® i cenny składnik chitozan

Chitozan jest substancją pozyskiwaną z pancerzy skorupiaków, a jego struktura przypomina kwas hialuronowy. To bardzo ciekawy składnik -chitozan posiada cenne właściwości regenerujące, przyspiesza gojenie się ran, pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry, co w rezultacie nadaje jej elastyczności.

DiabetiHelp® przy stopie cukrzycowej

Stopa cukrzycowa to powikłanie, które dotyka aż do 10% diabetyków. Niewłaściwe leczenie i pielęgnacja może prowadzić do amputacji kończyny. Z powodu wahań poziomu cukru we krwi na skutek cukrzycy dochodzi do neuropatii. Na stopie powstaje owrzodzenie, które ciężko się goi (słabe ukrwienie) i łatwo ulega zakażeniu. Pacjenci, oprócz regulacji poziomu cukru we krwi, powinni zadbać o prawidłową pielęgnację stopy cukrzycowej. W tym celu powstały dwa produkty: żel na stopę cukrzycową i żel do przemywania stopy cukrzycowej.

Żel do przemywania stopy cukrzycowej służy do codziennej pielęgnacji stóp. Silnie nawilża i wygładza skórę, jednocześnie odświeżając i oczyszczając. Chitozan pielęgnuje i nawilża skórę, a kwas mlekowy pomaga utrzymać jej prawidłowe pH.

Dopełnieniem pielęgnacji stopy cukrzycowej jest żel do smarowania z chitozanem i mocznikiem. Pozostawia on na skórze ochronny film chroniący przed nadmiernym wysuszeniem. Żel do smarowania zmniejsza łuszczenie skóry, łagodzi uczucie swędzenia i napięcia, a także wykazuje właściwości nawilżające i kojące. Mocznik i gliceryna silnie nawilżają skórę, pozostawiając uczucie miękkości i gładkości. Nawilżenie i zapobieganie nadmiernemu wysuszeniu skóry zostało potwierdzone w badaniu aplikacyjnym u 90% pacjentów.

Skóra twarzy i ciała diabetyków

W trosce o suchą i skłonna do podrażnień skórę diabetyków przygotowaliśmy żel do mycia twarzy i ciała oraz krem do twarzy i ciała z dodatkiem chitozanu.

Polecane są do codziennej pielęgnacji suchej i podrażnionej skóry. Żel delikatnie oczyszcza skórę, nie powodując jej wysuszenia (co potwierdza 90% badanych pacjentów).

Krem łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza uczucie pieczenia i napięcia. Dodatek alantoiny i pantenolu wygładza oraz zmiękcza skórę, a witamina E pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji skóry.

100% pacjentów uznało, że produkt jest odpowiedni dla delikatnej, podrażnionej skóry.

Cała linia dedykowana diabetykom jest dostępna dla Twojej firmy do wprowadzenia na rynek pod marką własną (private label).

Jeśli jesteś zainteresowany tymi produktami – skontaktuj się z nami.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content