Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Natychmiastowa ulga dla nosa i zatok – zestaw do irygacji

Natychmiastowa ulga dla nosa i zatok – zestaw do irygacji


Jama nosowa  i zatoki to bardzo delikatne narządy, wyjątkowo podatne na infekcje, zanieczyszczenia oraz alergeny. Szczególnie narażamy je w okresie zimowym, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, a my przebywamy w ogrzewanych, suchych pomieszczeniach. To także sezon wzmożonych infekcji górnych dróg oddechowych. Wielu pacjentów skarży się na nadmierną wydzielinę z nosa, pieczenie, ból zatok i głowy. Spray do nosa może okazać się niewystarczającą pomocą, dlatego polecamy płukanie nosa i zatok.

Przedstawiamy wyrób medyczny, który sukcesywnie zdobywa zaufanie i popularność wśród pacjentów oraz producentów wyrobów medycznych – zestaw do płukania nosa i zatok.

Produkt udrażnia i oczyszcza nos oraz zatoki. Sprawdza się w prewencji i objawowym leczeniu, a także w przypadku zapalenia błony śluzowej lub katarze o różnym podłożu, również alergicznym. Wskazaniem do irygacji są też nosowe i zatokowe objawy grypy i przeziębienia, przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok oraz wydzielina z nosa spływająca po tylnej ścianie gardła.

Nasz wyrób medyczny w formie zestawu do płukania nosa i zatok zawiera plastikową butelkę z aplikatorem o pojemności 240 ml (wielokrotnego użytku) oraz saszetki z NaCl do samodzielnego sporządzenia roztworu. Dostępne są również zestawy uzupełniające po 30 sticków.

Jakie są zalety irygacji nosa i zatok?

  • Pacjent od razu po wykonaniu irygacji odczuwa ulgę oraz poprawienie komfortu oddychania.
  • Chlorek sodu udrażnia i oczyszcza nos oraz zatoki z nadmiernej wydzieliny i zalegającego śluzu, przez co ogranicza gromadzenie się czynników mających wpływ na powstawanie infekcji.
  • Produkt dodatkowo nawilża wysuszoną śluzówkę, a w przypadku roztworu hipertonicznego zmniejsza obrzęk śluzówki.
  • Przepłukiwanie nosa i zatok to bezpieczna, prosta w przygotowaniu i wykonaniu metoda, która przynosi szybkie i zauważalne efekty.
  • Może być stosowany u dzieci już od 4 roku życia oraz przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Zestaw do samodzielnego przyrządzania roztworu

Każda saszetka zawiera rozpuszczalny chlorek sodu w postaci proszku do samodzielnego przygotowania roztworu.  Zaletą produktu jest możliwość przygotowania roztworu hipertonicznego lub izotonicznego w zależności od potrzeb pacjenta.

Roztwór izotoniczny (1 saszetka)

Stężenie soli w takim roztworze jest fizjologiczne, czyli identyczne jak w komórkach ludzkiego organizmu.  Dzięki temu w bezpieczny sposób można oczyścić nos z wydzieliny, drobnoustrojów oraz kurzu i alergenów. Do tego odpowiednio nawilża i pielęgnuje śluzówkę nosa (np. wysuszoną na skutek stosowania leków do nosa lub przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach o niskiej wilgotności).

Hipertoniczny roztwór (2 saszetki)

To roztwór, w którym stężenie soli jest znacznie wyższe niż w komórkach organizmu człowieka, co pozwala w naturalny sposób zmniejszyć obrzęk śluzówki nosa. Stosowanie hipertonicznych roztworów soli polecane jest przy zatkaniu nosa spowodowanym infekcją, zapaleniem zatok czy alergią.

Zestaw do płukania nosa i zatok to nowy produkt sprzedawany w Polsce i krajach arabskich.

Poznaj opinie pacjentów

Byłam zaskoczona skutecznością – wystarczyło jedno płukanie żeby nos od razu się odetkał

Cały zabieg jest naprawdę łatwy i wszystko świetnie wypłukuje.

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem nowych produktów pod swoją marką?

Zobacz inne propozycje wyrobów medycznych do nosa

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do swojego portfolio?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content