Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Pielęgnacja nosa i zatok – poznaj nasze sposoby

Pielęgnacja nosa i zatok – poznaj nasze sposoby

Nos jest codziennie narażony na wirusy, bakterie oraz zanieczyszczenia środowiska. Systematyczna higiena pozwala na podniesienie komfortu oddychania i pomaga w utrzymaniu nosa i zatok w dobrej kondycji. Najczęściej występującymi schorzeniami górnych dróg oddechowych są:

 • Katar
 • Zapalenie zatok
 • Przesuszona śluzówka nosa

Aby zapobiec infekcjom, pomóc w higienie nosa i zatok należy wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji, płukanie nosa i zatok. Najczęściej stosowanymi produktami są gotowe spraye do nosa lub zestawy z roztworem do samodzielnego przygotowania.

Rola zatok

Zatoki są odpowiedzialne za oczyszczenie i nawilżenie wdychanego powietrza. Śluzówka zatok to przedłużenie błony śluzowej jamy nosowej, dlatego każda, nawet najmniejsza infekcja może spowodować zalegającą wydzielinę, która utrudnia oddychanie. Często oprócz zatkanego nosa występuje ból głowy, głównie w okolicy czoła, trudność w oddychaniu przez nos, a także gęsty katar.

Kiedy należy płukać zatoki?

Systematyczne płukanie zatok jest uznawane za zabieg, który skutecznie wspomaga leczenie zapalenia zatok oraz kataru. Dodatkowo warto wprowadzić codzienne oczyszczanie nosa i zatok przez:

 • Alergików;
 • Osoby pracujące w klimatyzowanych pomieszczeniach;
 • Kobiety w ciąży, u których pojawił się nieżyt nosa;
 • Osoby, które borykają się z przesuszoną śluzówką;
 • Wszystkich w okresie grzewczym.

Zatoki można płukać zarówno codziennie, jak i kilka razy w tygodniu. Wszystko zależy od potrzeby. Podczas infekcji można je oczyszczać nawet kilka razy dziennie. Wody morskie są produktem, który mogą stosować zarówno niemowlęta i dzieci, jak i również dorośli.

Czym płukać zatoki?

Na rynku istnieje wiele preparatów, które służą do zachowania prawidłowej higieny nosa i zatok. Warto wspomnieć, że może to być woda morska, roztwór Ringera, a także spraye o działaniu nawilżającym. Wody morskie dzielą się na izotoniczne i hipertoniczne, które różnią się od siebie stężeniem. Wody izotoniczne są polecane do codziennej higieny nosa i zatok, często zawierają dodatek kwasu hialuronowego, który dodatkowo nawilża śluzówkę oraz aloesu, który ma działanie łagodzące https://gofarm.pl/katalog-produktow/ucho-nos-gardlo/woda-morska-izotoniczna-z-kwasem-hialuronowym-i-ekstraktem-z-aloesu-spray-do-nosa/

Hipertoniczne wody są dobrym wyborem, kiedy nos zmaga się z infekcją czy katarem. Często są one wzbogacane o dodatek olejku eukaliptusowego, który przynosi uczucie ulgi i świeżości oraz pomaga w oddychaniu https://gofarm.pl/katalog-produktow/ucho-nos-gardlo/woda-morska-izotoniczna-z-kwasem-hialuronowym-i-ekstraktem-z-aloesu-spray-do-nosa/

Przeciwwskazania

Irygację nosa i zatok można wykonywać codziennie, ponieważ jest to zabieg bardzo delikatny. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań. Zaliczamy do nich:

 • Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu
 • Częste krwotoki z nosa
 • Zapalenie ucha
 • Całkowita blokada przegrody nosowej
 • Uszkodzona śluzówka

Nasza oferta

Dla klientów, którzy poszukują rozwiązań do płukania nosa i zatok w formule Private Label posiadamy kilka rodzajów produktów do zachowania higieny https://gofarm.pl/kategoria-produktu/ucho-nos-gardlo/?fwp_forma=spray

W ostatnim czasie wprowadziliśmy również wody morskie z kolorowymi atomizerami, które są dostępne w trzech pojemnościach 50ml, 100ml i 150ml.

Zapraszamy do kontaktu.

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content