Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Porost islandzki – kompletna linia 5 wyrobów medycznych do jamy ustnej i gardła dla Twojej firmy

Porost islandzki – kompletna linia 5 wyrobów medycznych do jamy ustnej i gardła dla Twojej firmy


Grupa produktów z porostem islandzkim to kompletna linia 5 wyrobów medycznych do jamy ustnej i gardła o szczególnych właściwościach powlekająco – nawilżających. W ofercie znajdziesz różne formy:  syropy, spraye do gardła oraz pastylki do ssania.  Produkty mogą być stosowane przez całe rodziny – także dzieci już od 1 roku życia. Szczególnie latem, gdy powietrze jest suche, dobrze chronią i nawilżają gardło.

Porost islandzki

Znany jest również pod nazwą płucnica islandzka lub tarczownica islandzka. Zaliczany jest do rodziny plechowców, a więc organizmów wielokomórkowych składających się z symbiotycznego grzyba i glonu. Dzięki obecności wyspecjalizowanych metabolitów roślinnych, posiada zdolność do tworzenia zbawiennych dla ludzi związków chemicznych.

Dzięki swoim osłaniającym, powlekającym i śluzowym właściwościom jest cennym składnikiem już od stuleci – wykorzystywano go także w medycynie ludowej. Aktualnie porost islandzki zyskał akceptację Komisji Europejskiej i jest chętnie wykorzystywany w lekach OTC, wyrobach medycznych i suplementach diety. Jest polecany pacjentom do stosowania przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Jego główne składniki, którym zawdzięczamy pro zdrowotne działanie to: polisacharydy, kwasy porostowe, związki śluzowe, witaminy (B1, B12) oraz sole mineralne.

Wysoka skuteczność nawilżania

Linia produktów z porostem islandzkim od Gofarm przeznaczona jest do jamy ustnej, gardła, krtani i strun głosowych w celu zapewnienia nawilżenia i ochrony, szczególnie w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, chrypki, suchości w gardle lub dyskomfortu w czasie przełykania.

Produkty powlekają błonę śluzową jamy ustnej, gardła, strun głosowych i krtani, chroniąc przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych takich jak bakterie, wirusy i zanieczyszczenia.

Substancje śluzowe zawarte w wyciągach z porostu islandzkiego, lipy i malwy osłaniają zakończenia nerwów czuciowych odpowiedzialnych za wywoływanie bólu gardła lub odruchu kaszlu.

Produkty zapewniają intensywne nawilżenie i ulgę dla podrażnionej śluzówki. Łagodzą uczucie suchości, pieczenia, bólu gardła podczas przełykania oraz chrypki – zwiększają komfort pacjenta.

Dla dorosłych i dzieci od 1 roku życia

Dzieci często wolą produkty płynne, natomiast dorośli chętnie wybierają pastylki do ssania. Dzięki dostępności różnych form (syropy, pastylki, spray do gardła) każdy pacjent może wybrać produkt dla siebie i swojej rodziny tak, aby jego stosowanie było komfortowe. Produkty z tej linii mogą być stosowane u dzieci od 1. roku życia oraz dostępne są w owocowych smakach: cytrynowym i czarnej porzeczki.

Produkty z porostem islandzkim poleca się stosować wspomagająco podczas terapii stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła (o różnej etiologii np. afty, zapalenie gardła. Zmiany temperatury powietrza, klimatyzacja, suche powietrze, a także zimne napoje – to wszystko sprawia, że śluzówka gardła jest bardziej podatna na infekcje i chrypkę, dlatego wymaga dodatkowego nawilżenia.

Produkty również sprawdzają się u osób, które są szczególnie narażone na nadwyrężenie strun głowowych i potrzebują ich dodatkowej ochrony, tj. nauczyciele, prelegenci czy aktorzy. Również osoby, których struny głosowe i krtań narażone są na działanie dymu tytoniowego dzięki stosowaniu produktów z tej linii doznają ulgi i ochrony.

Wśród produktów z polecanej linii znajdują się:

  1. Syrop nawilżająco – powlekający (ENT15)
  2. Syrop nawilżająco – powlekający pasteryzowany (ENT15)
  3. Nawilżająco – powlekający spray na gardło z kwasem hialuronowym (ENT14)
  4. Nawilżająco – powlekający spray na gardło (ENT13)
  5. Pastylki nawilżające i powlekające gardło (ENT12)

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do portfolio swojej firmy – skontaktuj się z nami

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content