Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Krem farmaceutyczny do rąk – do skóry suchej
krem farmaceutyczny Gofarm

Krem farmaceutyczny do rąk – do skóry suchej

W naszej ofercie pojawił się farmaceutyczny krem do postępowania leczniczego w objawach suchej skóry rąk, który jako jedyny w Polsce posiada status wyrobu medycznego.

Podczas częstego stosowania środków dezynfekujących, skóra rąk wysusza się i zostaje naruszona jej warstwa hydrolipidowa. Mogą pojawić się objawy takie jak świąd, pieczenie i ogólny dyskomfort. Skóra rąk staje się sucha, szorstka i swędząca. Dodatkowo może pojawić się zaczerwienienie czy pęknięcia skóry. Konsekwencją takiego stanu może być wiele chorób skóry takich jak egzema. Krem farmaceutyczny do rąk jest wyrobem medycznym, który łagodzi skórę, poprawia jej kondycję, a także natłuszcza, nawilża i chroni ją przed działaniem czynników drażniących.

Przeznaczenie:

Krem jest przeznaczony dla osób, których skóra rąk jest wysuszona, w szczególności podczas częstego stosowania środków myjących i dezynfekujących. Produkt może być stosowany przez pacjentów z atopowym zapaleniem skóry (AZS), łuszczycą, rybią łuską, wypryskiem, a także innymi dermatozami jako uzupełnienie zasadniczej terapii.

Farmaceutyczny krem do postępowania leczniczego w objawach suchej skóry rąk jest zalecany dla lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego oraz wszystkich osób narażonych na wysuszenie skóry rąk.

Skład:

Krem w swoim składzie zawiera mocznik, który działa nawilżająco i zmiękcza skórę. Dodatkowo jego formuła została wzbogacona naturalnymi składnikami takimi jak:

  • Omega Plus, czyli olejowym kompleksem 5 składników: oliwy z oliwek, oleju z nasion słonecznika, oleju kukurydzianego, oleju sezamowego i oleju makadamia
  • Masło Shea
  • Proteiny jedwabiu
  • Syricalm (kompleks ekstraktów roślinnych z Phragmites kharka i Poria cocos)

W związku z tym, skuteczne działanie kremu wynika z jego unikalnego, niezwykle bogatego składu. Odpowiednio dobrane składniki pomagają w odbudowanie bariery ochronnej skóry, zapewniając odpowiednie mikrośrodowisko, w którym zachodzą naturalne procesy regeneracyjne. Delikatna, a jednocześnie skuteczna receptura może przynieść ulgę wymagającej i nadwrażliwej skórze.

Stosowanie:

Wyrób medyczny może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i również przez dzieci od 3 miesiąca życia. Krem należy stosować na czystą i suchą skórę. Niewielką ilość kremu nanieść na skórę dłoni i delikatnie rozmasować do wchłonięcia. Produkt należy stosować regularnie, kilka razy dziennie lub w miarę potrzeby.

Przeciwwskazania:

Jak każdy produkt, krem farmaceutyczny do rąk posiada przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

  • Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu
  • Otwarte, przede wszystkim niezagojone rany
  • Zmiany skórne z naruszeniem skóry właściwej

Podczas stosowania należy unikać kontaktu z oczami.

Produkt można znaleźć https://gofarm.pl/katalog-produktow/pielegnacja-skory/farmaceutyczny-krem-do-postepowania-leczniczego-w-objawach-suchej-skory-rak/

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content