Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Nowość na rynku UE – Spray do gardła i jamy ustnej z tyndalizowanymi bakteriami kwasu mlekowego

Nowość na rynku UE – Spray do gardła i jamy ustnej z tyndalizowanymi bakteriami kwasu mlekowego


Przedstawiamy produkt z nowej grupy wyrobów medycznych do gardła i jamy ustnej na rynku o szczególnych właściwościach nawilżająco – powlekających. Spray dostępny w wersji z dwoma różnymi szczepami bakterii:

  • tyndalizowane bakterie Lactobacillus Plantarum i
  • tyndalizowane bakterie Lactobacillus Rhamnosus.

Zobacz dlaczego to produkt godny wprowadzenia do swojego portfolio produktowego (private label).

Skutecznie ogranicza kolonizację drobnoustrojów

Skutecznie łagodzi podrażnienia oraz dyskomfort związany z suchością w jamie ustnej, nawilża, utrzymując elastyczność błon śluzowych jamy ustnej i gardła, co skutecznie łagodzi kaszel. Prawidłowy poziom nawilżenia błon redukuje uczucie bólu i podrażnienia.

Produkt, oprócz bakterii tyndalizowanych, ma w składzie poliwinylopirolidon (PVP K-90), glicerynę i chlorek benzalkoniowy. Dzięki połączeniu składników produkt ma właściwości powlekające – tworzy ochronny film na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej i gardła, który stanowi barierę dla drobnoustrojów chorobotwórczych (ograniczając ich kolonizację).

Ograniczenie wzrostu i namnażania się patogenów zapewnia właściwe środowisko do zachodzenia naturalnych procesów regeneracji błony śluzowej oraz sprzyja przywróceniu prawidłowej flory bakteryjnej.

Dzięki obecności ksylitolu wykazuje właściwości przeciwpróchnicze.

Tyndalizowane bakterie kwasu mlekowego

Wyrób zawiera bezpieczną, wystardaryzowaną substancję – tyndalizowane (nieżywe) bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus.

Tyndalizacja to proces określany inaczej jako pasteryzacja funkcjonalna. Polega na trzykrotnym przeprowadzeniu pasteryzacji w temperaturze około 100 °C przez 20-30 minut co 24 godziny. Proces ma na celu zabicie wszystkich drobnoustrojów, zarówno w formach wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych. Jest to nowy składnik o udowodnionych właściwościach. M.in. wspomaga mechanizm konkurencji na błonie śluzowej wypierając drobnoustroje patogenne, a także zapewnia lepsze warunki do regeneracji błony śluzowej.

Wskazania do stosowania nowego sprayu

  • Spray poleca się do stosowania wspomagająco w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i dziąseł, związanych np. z infekcją bakteryjną lub grzybiczą.
  • Pomocniczo w stanach zaburzenia mikroflory jamy ustnej i gardła związanych z infekcją bakteryjną lub grzybiczą.
  • Łagodzi objawy takie jak suchość w jamie ustnej, suchy kaszel, drapanie w gardle, problemy z połykaniem.  
  • Mocno nawilża jamę ustną i gardło.
  • Działa profilaktycznie u osób po zabiegach stomatologicznych oraz osób narażonych na działanie drażniących warunków zewnętrznych np. przebywanie w klimatyzowanym/ ogrzewanym pomieszczeniu, zanieczyszczonym powietrzu lub działanie dymu tytoniowego.
  • Także jako profilaktyka przy wtórnych i nawracających zapaleniach gardła i migdałków.

Wyrób medyczny można stosować również u dzieci od 3 roku życia. Dobry smak maliny i mięty sprawia, że stosowanie wyrobu będzie przyjemne.

Linia ENT czyli „ucho, nos, gardło” to flagowa i aktualnie największa kategoria produktów od Gofarm. Znajdują się tutaj wyroby medyczne i suplementy diety do codziennego stosowania w różnych formach i wskazaniach. Wszystkie produkty dostępne są w formule private label dla Twojej firmy.

>>Zobacz stronę produktu<<

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content