Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Żel na afty – wsparcie jamy ustnej w szczególnych okolicznościach

Żel na afty – wsparcie jamy ustnej w szczególnych okolicznościach


Jama ustna to jeden z najważniejszych i najczęściej używanych organów – dzięki niemu możemy spożywać posiłki, rozmawiać oraz śmiać się. Niestety błony śluzowe jamy ustnej są szczególnie narażone na występowanie zapaleń, kontakt ze środowiskiem zewnętrznym (np. bakteriami, jedzeniem, sztućcami) czy mechaniczne uszkodzenia. Kiedy na błonach śluzowych pojawiają się wykwity czy nadżerki, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, błony śluzowe jamy ustnej wymagają dodatkowej ochrony i opieki. Przedstawiamy NOWY PRODUKT – Żel na afty od Gofarm (dostępny w formule private label).

Czym są afty?

Problemy w obrębie jamy ustnej dotyczą nie tylko zębów. Często spotykanym, nawracającym schorzeniem błon śluzowych jamy ustnej są zapalenia aftowe – okresowe występowanie pojedynczych lub mnogich bolesnych nadżerek czy wykwitów. Afty najczęściej pojawiają się na błonie śluzowej warg, dna jamy ustnej, łukach podniebiennych i policzkach, a ich obecność wiąże się ze znacznym dyskomfortem, mrowieniem lub pieczeniem. Nieprzyjemne objawy nasilają się podczas spożywania posiłków lub mówienia. Jama ustna jest narażona na wiele rodzajów wykwitów, m.in.:

  • Afty małe (Mikulicza) – wykwitem jest bardzo bolesna nadżerka wielkości do 10 mm.
  • Afty opryczkopodobne – występują w postaci licznych małych nadżerek pojawiających się na całym obszarze jamy ustnej.
  • Zespół Behçeta – to zespół chorobowy, którego jednym z objawów są nawrotowe wykwity w jamie ustnej.

Nowy wyrób medyczny – żel na afty

Żel na afty to wyrób medyczny działający powlekająco i barierowo na zaistniałe wykwity wewnątrz jamy ustnej (afty Mikulicza, zespół Behçeta, afty opryszczkopodobne). Bariera, dzięki zawartości kwasu hialuronowego, nawilża i izoluje obszar dotknięty zmianami od drażniących czynników mechanicznych i chemicznych, a tym samym łagodzi objawy, w tym pieczenie i bolesność, oraz wspomaga prawidłowy proces odnowy nabłonka. Ksylitol zawarty w produkcie ma działanie przeciwpróchnicze.

Wyrób jest polecany także w przypadku drobnych urazów i otarć wywołanych przez protezy zębowe lub aparaty ortodontyczne.

Wyrób nie zawiera cukru. Jest przeznaczony jest dla dzieci od 1 roku życia, może więc przynosić ulgę błonom śluzowym jamy ustnej całej rodziny.

Poznaj lepiej nasz Żel na afty i dodaj do swojego portfolio produktowego.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do swojego portfolio?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content