Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Żel powlekający – gdy jama ustna potrzebuje nawilżenia

Żel powlekający – gdy jama ustna potrzebuje nawilżenia


Jama ustna każdego dnia jest narażona na działanie czynników zewnętrznych tj. pokarm, sztućce, zanieczyszczenia z pożywienia i powietrza, uszkodzenia mechaniczne. Niekiedy wymaga wyjątkowej pielęgnacji i ochrony, szczególnie wtedy, gdy pojawia się suchość błon śluzowych zwane kserostomią. Przedstawiamy nowy wyrób medyczny do jamy ustnej – żel powlekający (dostępny w formule private label), który przynosi ulgę w tej przypadłości.

Czym jest kserostomia?

Kserostomia to coraz częściej występująca dolegliwość polegająca na suchości jamy ustnej. Pacjenci często skarżą się również na towarzyszące objawy takie jak swędzenie, pieczenie i problemy z przełykaniem. Może wystąpić na skutek zaburzonej aktywności wydzielniczej gruczołów ślinowych lub jako efekt uboczny stosowania farmakoterapii. Jednak to nie wszystko – kserostomia może pojawić się na skutek wielu innych czynników tj. podeszły wiek, używanie miejscowych protez, palenie tytoniu, zaburzenia gospodarki hormonalnej, ale również w wyniku nadmiernego stresu i nieodpowiedniej diety, które są tak powszechnie w dzisiejszym świecie.

Wysuszona śluzówka jamy ustnej utrudnia mówienie, przełykanie pokarmu, a pacjent odczuwa dyskomfort związany z pieczeniem oraz swędzeniem. Nieprawidłowy poziom nawilżenia jamy ustnej może prowadzić do zmiany pH w obrębie jej błon, co sprzyja infekcji i próchnicy.

Szacuje się, że ok. 10% populacji cierpi na objawy kserostomii (wielu pacjentów mających objawy nie zgłasza się do lekarza, więc problem może być dużo bardziej powszechny).

Żel powlekający do jamy ustnej w private label

Nasz nowy wyrób medyczny w formie żelu przywraca nawilżenie błony śluzowej jamy ustnej i powleka ją, dbając o ochronę przed zagrażającymi czynnikami.

Odpowiednie nawilżenie nabłonka poprawia komfort przełykania (za dnia i w nocy), mówienia, jedzenia oraz codziennego funkcjonowania.

Specjalny składnik Mucosave® (ekstrakt z liści opuncji figowej i liści oliwki europejskiej) dzięki swoim właściwościom mukoadhezyjnym powleka błonę jamy ustnej i tworzy warstwę ochronną.

Hydroksyceluloza tworzy powlekający film, który skutecznie utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i chroni wrażliwe błony śluzowe. Obecny w wyrobie ksylitol obniża ryzyko próchnicy zębów.

Wyrób jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów. Ma przyjemny cytrynowo- miodowy smak.

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem tego produktu pod swoją marką?

Zobacz nasze nowości do jamy ustnej!

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content