Gofarm logo

Specjalistyczne linie wyrobów medycznych uzupełniane suplementami diety oraz kosmetykami.

+ 48 664 153 081
+ 48 12 307 75 16

office@gofarm.pl
Wilga Business Center
ul. J. Marcika 12, Kraków

Ostatnie wpisy

+ 48 530 103 518

+ 48 12 307 75 16

Argento Duo Office Park

ul. J. Marcika 4a, Kraków

Follow Us
GOFARM  >  Gofarm   >  Trzy nowości – wsparcie jamy ustnej w codziennych dolegliwościach

Trzy nowości – wsparcie jamy ustnej w codziennych dolegliwościach


Jama ustna to jeden z najważniejszych organów, dzięki któremu możemy rozmawiać, spożywać posiłki oraz śmiać się. Pełni bardzo ważną funkcję przez całe nasze życie. Jednocześnie błony śluzowe jamy ustnej są szczególnie narażone na kontakt z niesprzyjającym środowiskiem tj. bakterie, sztućce, zanieczyszczenia, a także na mechaniczne uszkodzenia. Bywają momenty, gdy jama ustna wymaga dodatkowej ochrony i wsparcia, np. podczas ząbkowania, pojawienia się aft lub podczas suchości błon śluzowych. Dbając o pielęgnację i szczególnych potrzebach jamy ustnej poszerzamy portfolio wyrobów medycznych dostępnych w formule private label o 3 nowości.

  • Żel powlekający do jamy ustnej
  • Żel na afty
  • Oraz coś dla najmłodszych – Żel na ząbkowanie

Żel na afty

Częstym schorzeniem błon śluzowych jamy ustnej są zapalenia aftowe – okresowe występowanie pojedynczych lub mnogich bolesnych nadżerek czy wykwitów. Afty najczęściej pojawiają się na błonie śluzowej warg, dna jamy ustnej, podniebieniu i policzkach, a ich obecność wiąże się ze znacznym dyskomfortem, mrowieniem lub pieczeniem.

Żel na afty to wyrób medyczny działający powlekająco i barierowo na zaistniałe zmiany wewnątrz jamy ustnej (afty Mikulicza, zespół Behçeta, afty opryszczkopodobne). Bariera, dzięki zawartości kwasu hialuronowego, nawilża i izoluje obszar dotknięty zmianami od drażniących czynników mechanicznych i chemicznych, a tym samym łagodzi bolesne objawy oraz wspomaga prawidłowy proces odnowy nabłonka.

Wyrób jest polecany także w przypadku drobnych urazów i otarć wywołanych przez protezy zębowe lub aparaty ortodontyczne. Może być stosowany od 1 roku życia.

Produkt dostępny jest w 2 wersjach: tuba 15ml z kaniulą i 10ml z wygodnym silikonowym aplikatorem z płaską końcówką, dzięki któremu aplikacja żelu staje się łatwiejsza, bardziej precyzyjna i higieniczna – może być wykonana w każdym miejscu bez użycia dodatkowego patyczka lub palca.

Żel powlekający do jamy ustnej

Kserostomia, zwana potocznie suchością jamy ustnej, obejmuje zespół objawów związanych z częściowym lub całkowitym zanikiem produkcji śliny ze ślinianek. Może nastąpić w wyniku radioterapii, stosowania leków, podeszłego wieku, a także czynników takich jak palenie tytoniu lub używanie protez. Wysuszona śluzówka jamy ustnej utrudnia mówienie oraz przełykanie pokarmu, a pacjent odczuwa dyskomfort związany z pieczeniem oraz swędzeniem. Niewystarczający poziom nawilżenia jamy ustnej może prowadzić do zmiany pH w obrębie jej błon, co sprzyja rozwojowi infekcji i próchnicy.

Stosowanie żelu powlekającego Gofarm zmniejsza odczucie suchości jamy ustnej. Odpowiedni poziom nawilżenia nabłonka poprawia komfort przełykania (również w nocy), mówienia i codziennego funkcjonowania. Specjalny składnik Mucosave® (ekstrakt z liści opuncji figowej i liści oliwki europejskiej) ma specjalne właściwości mukoadhezyjne i ochronne. Dzięki hydroksycelulozie żel tworzy w jamie ustnej powlekający film, który skutecznie nawilża i chroni wrażliwe błony śluzowe oraz ma przyjemny słodki smak.

Żel na ząbkowanie o malinowym smaku

Kolejny wyrób przeznaczony jest dla najmłodszych pacjentów (od 2 miesiąca życia) u których przebiega proces ząbkowania. Zwykle wyrzynanie się zębów wiąże się ze znacznym dyskomfortem, zaczerwienieniem, obrzmieniem i swędzeniem.

Żel na ząbkowanie to kompleksowy wyrób medyczny w formie powlekającego żelu do stosowania miejscowego. Hialuronian sodu zawarty w wyrobie tworzy na powierzchni dziąseł ochronny film dzięki czemu łagodzi objawy towarzyszące ząbkowaniu. Ma udowodnione w badaniach naukowych działanie w łagodzeniu odczuć bólowych u niemowląt.

Dodatek aloesu nawilża, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Ksylitol nadaje słodki smak, a przy tym jest skuteczną ochroną przed próchnicą.

UWAGA: Żel występuje w wersjach: tuba 15ml z kaniulą i 10ml z wygodnym aplikatorem w formie silikonowej szczoteczki, która dodatkowo ułatwia rozprowadzenie produktu i umożliwia wykonanie delikatnego masażu dziąseł.

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem nowych produktów pod swoją marką?

Chcesz wiedzieć więcej?

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktów do swojego portfolio?

Ta strona internetowa prezentuje produkty dostępne w formule private label: wyroby medyczne, kosmetyki farmaceutyczne i suplementy diety.
Do wyrobów medycznych znajdujących się na stronie dołączamy poniższe ostrzeżenie:

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY.
UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.Skip to content